קצת מידע לגבי ביטוח נסיעות לחול

קצת מידע לגבי ביטוח נסיעות לחול

קצת מידע לגבי ביטוח נסיעות לחול :

ביטוח נסיעות לחו"ל זו הדרך של הישראלים לנסוע לחו"ל תוך שם מבינים שאם ובמידה שקורה משהו ותהיה לכך עלות טיפולית כלשהי – יהיה להם כתובת לפנות אליה כדי לקבל מה שהם מבקשים כדי לכסות על העלות. זו הסיבה שבתוך פוליסה ביטוחית אפשר למצוא כיסויים שמתארים את מה הפוליסה מכסה ובאילו תנאים, הפעולה שהם מדברים עליה היא התנאים בגינם היא תכסה את העלויות במיֶדה וקורה משהו.

 

במידה והתרחיש שקורה מתאים למדובר בפוליסה הביטוחית, וחברת הביטוח מסכימה שאכן נדמה לה הגיוני לאפשר את הכיסוי במקרה שכזה – התשלום ללקוח מצד חברת הביטוח יתבסס על מה שהפוליסה מדברת, איך שהכיסוי בנוי ומאילו תרחישים הוא מורכב – ועל פי כן יישלחו דמי תשלומים למי שהיה מכוסה על ידי אותה הפוליסה, בהתאם לתרחיש.

 

מה משפיע על ישראלים לטייל כעת בחו"ל

בעת כתיבת מילים אלו – ישראל נמצאת בהסגר. פחות טיולים מתרחשים כעת מאי פעם – לאור כך ששדות התעופה סגורים, או לפחות מטוסיהם לא טסים בשמי ישראל, ובעולם – כלל, למטרות תיירותיות. ועם זאת, כאשר ההסגר יורם כנראה שתהיה תנועת נגד, כזאת שכביכול מפצה על היעדר התנועה שהייתה עד כה בשמי הארץ. זה אולי ייקח זמן אך כך לדעתי יהיה.

 

כך או כך – אם בעבר היו מכשולים מסוימים שאולי אתגרו אנשים מלצאת לטייל בעולם – כיום הם הורמו משמעותית עבור התייר הישראלי, לפחות כאשר מדברים על עניין הביטוח. שכן אם פעם זו הייתה משימה בפני עצמה – מאז 2017, עבר שוק ביטוחי הנסיעות לחו"ל רגולציה כך שהרבה יותר קל לראות איזה ביטוח כל אחד מאיתנו יכול לקנות, במחירים הולמים ומתאימים – מה שמקל משמעותית על תהליך היציאה לעולם, במידה וביטוח הוא אכן משהו שהיה בעבר מאתגר וכיום קל במיוחד.

 

כך שבמקרה זה של קלות ארגונית בעת היציאה לחוץ לארץ – אפשר לראות שזה יכול להקל על התייר הישראלי לצאת מגבולות מדינת ישראל עקב כך שמבחינה ארגונית קל יותר לרכוש ביטוח עקב כך שזה עבר רגולציה וכיום ניתן לקבל ביטוח בכיסוי יחסית אחיד, במחיר שניתן לסקור בקלות ובלי מאמץ – בלי צורך להתעסק בניואנסים יתר על המידה, מלבד לרמת ה-"ברור מאליו", כדי לראות אי אלו סייגים קיימים, ואם יש באמת צורך באי אילו כיסויים.

מה מכילה פוליסה תקנית

לאור כך שענף הביטוח לנסיעות לחו"ל באמת עבר רגולוציה לפני מספר שנים – מוצעות כיום פוליסות תחת הכיסוי הבסיסי. הן כוללות את הכיסויים הנ"ל:

 

  • כיסוי להוצאות רפואיות כולל אשפוז ושירותים אמבולטוריים
  • הטסה רפואית לישראל
  • הטסת מלווה מישראל
  • תרופות
  • טיפולי חירום שיניים
  • הטסת מלווה
  • הוצאות הריון שאובחן לראשונה בחול

 

ועוד קצת.

 

המשמעות של פוליסה תקנית היא זאת שפוליסה בתחום הביטוח לנסיעות לחו"ל מכילה, מתוך הרגולוציה המתבקשת ממנה. כך שרוב חברות ביטוח הנסיעות לחו"ל למעשה מציעות כיסוי אחיד, שעליו ניתן להוסיף כיסויים נוספים שאדם יכול להיות מעוניין בהם – בהתאם למצבו – או לגרוע כיסויים מן זה הבסיסי – במקרה ויש כאלו שלדעתו אינם משרתים אותו. כך שיש גמישות מסוימת המתבססת על רמת הבסיס – מה שמקל על לקוחות חברות הביטוח לנסיעות לחו"ל, להציע דבר מה שברור ושקוף יותר מאי פעם – כשזה נוגע לשירותיהן בתחום זה.

 

צרו קשר