פסיכולוגיה וביטוח נסיעות לחו"ל

פסיכולוגיה וביטוח נסיעות לחו"ל

ביטוח נסיעות לחו"ל זו דרכה של חברת הביטוח לאפשר לנו להרחיב את ביטוח הבריאות שאנחנו מעוניינים בו גם מעבר לגבולות מדינת ישראל. כי על אף שכולנו מבוטחים בהתאם על פי חוקי מדינת ישראל וחוקיה הממלכתיים, המעניקים להם את זכויות הטיפול והביטוח הרפואי שלנו – כדרך קופות החולים, ועל פי דיני ותקנות ביטוח לאומי – זה פשוט לא נמשך וממֶשיך איתנו גם מעבר לגבולות המדינה.

 

לכן, המענה, מצד חברות הביטוח לפחות – היא לאפשר לצרכן הישראלי לרכוש כיסויים רפואיים, ובשלל תחומים נוספים – בעת היציאה לחו"ל – ובכך לבטח עבור מקרים שיידרשו הוצאות כספים בהמשך הדרך.

 

האם אנשים לא מעוניינים לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל?

אני לא יודע אם נכון להכליל או לרמוז שזהו המצב. אכן יש תופעה פסיכולוגית מסוימת של הימנעות מכאב, שיכולה לנוח אצל אנשים מסוימים, בחלק מהזמן. שהרי לתכנן עבור מקרים לא נעימים וכואבים יכול להיות שלא בראש סדר העדיפויות של אדם שמתכנן לטוס לחו"ל באותו רגע.

 

כך שאם אדם מרגיש אושר ושמחה בעת התכנון של החופשה שלו – ייתכן שהוא מרגיש חרדה, או לפחות חוסר נוחות בעת המחשבה על כך שמשהו "רע" או לא נעים יכול לקרות לו שם – ולכן הוא לא רוצה לחשוב גם על דרכי ההתמודדות עם כך. כי אם הוא יחשוב עליהן, הוא יצטרך להכיר בכך שקיימת אפשרות כזאת – ואם הוא לא נמצא במצב כזה – ייתכן שהוא לא יישקול לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל, ולכן יחליט שבטח לא יקרה שום דבר ופשוט לא ירכוש זאת.

 

ייתכן שהוא צודק – ועם זאת כנראה לא מדובר בשיקול רציונאלי, אלא סוג מסוים של הימנעות מכאב ברמה הפסיכולוגית, שמעודדת אותו שלא להסתכל על מה שלא נעים לו, ולכן גם לא לתכנן בהתאם לצרכים הטיוליים שלו ברחבי חוץ לארץ.

 

ביטוח נסיעות לחו"ל בחינם?

מי מאיתנו ששמע על כך כנראה ראה שמדובר בביטוח נסיעות לחו"ל שמקבלים ללא סכום כסף -לרוב על ידי חברות האשראי. ייתכן שזה כיסוי ביטוחי נהדר – ועם זאת חשוב לבדוק מה זה בדיוק מכסה, ומה מידת ההשתתפות העצמית שזה מבקש.

 

כך שאם נסתמך על הכיסוי הזה ואז נגלה שזה לא מכסה את מה שיכולנו מראש לדעת שאולי נבקש להפעיל בהמשך – זה לא ייתמוך את הצרכים הביטוחיים שלנו לטיפולים ושאר ירקות, בהמשך הדרך, בחוץ לארץ.

 

בנוסף, כנראה שמדובר בביטוח נסיעות לחו"ל בעלות חינמית, ספציפית עבור המבוטח – ולא עבור בני משפחתו. כך שאם טסים ביחד – בכל מקרה יש עניין לרכוש ביטוח משותף.

 

יש אנשים שחושבים שביטוח נסיעות לחו"ל, המוצע בחינם על ידי חברות האשראי הוא מאוד דל ואינו משרת את הצרכן – אך אין זה בהכרח המקרה – לכן חשוב לקרוא מה בדיוק הביטוח מכסה, באילו תנאים וסייגים והאם ניתן להסתמך על זה להמשך הדרך – כמו גם לבדוק לכמה זמן תקף הביטוח – כדי שיתפוס לאורך כל תקופת הטיול שאנחנו מבקשים לחוות. כך שזו יכולה להיות אפשרות טובה – תחת הנסיבות המתאימות, תוך מודעות מלאה מאיתנו מה זה מכסה והאם אנחנו מעוניינים בכך – או שלכל הפחות אנחנו מעוניינים להוסיף כיסויים ביטוחיים על כך – ואם הוספנו כיסויים ביטוחיים על כך – האם המחיר עדיין משתלם?

 

טיול נעים, בהצלחה.

 

צרו קשר