מי צריך ביטוח נסיעות לחו"ל

מי צריך ביטוח נסיעות לחו"ל

בעת נסיעה לחו"ל אנחנו יכולים להחליט לרכוש חבילת ביטוח שבעצם מכסה את עלויות הטיול שלנו. הסיבה שאנחנו יכולים לעשות זאת – היא כי כאשר אדם מבקר בארץ שזרה לו הוא יכול להרגיש חוסר ביטחון מסוים – מה אם יקרה משהו לחפציו, לכספו – או לגופו. התשובה של חברות הביטוח לזה היא להציע כיסוי ביטוחי, למקרה שכל אלו אכן יקרו – בעלות מסוימת – כאשר התעריף משתנה מחברה לחברה, לפחות עבור חבילות הבסיס המוצעות כיום על ידי חברות המציעות ביטוח נסיעות לחו"ל – כחוק, הנובע מרפורמה ממשלתית שהתרחשה בשלהי 2017. חוק שבעצם מאפשר לנו לקבל אותה מידת כיסוי אצל חברות ביטוח שונות – ברמת הבסיס.

 

מי צריך ביטוח נסיעות לחו"ל

אנשים שרוכשים ביטוח נסיעות – אלו אנשים שרוצים לנסוע בשקט פנימי מסוים הנובע ונשען על האפשרות שאם וכאשר יקרה משהו שיבקש מהם לשלם כסף – יש להם למי לפנות כדי לקבל את הכסף הנ"ל. בין אם אלו עלויות על בסיס רפואי, או עלויות על בסיס חומרי – יש כתובת לגשת אליה כדי "למשוך את הכסף" עבור ההוצאות הנ"ל.

 

אנשים שהמיינדסט הזה מתאים להם יכולים לבקש לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל ובכך הם יודעים שאם הביטוח מאושר, ומכסה על הסעיף שהם רוצים לבטח – הם יכולים לקבל כסף שיעזור להם להמשיך על פני "האבידה", כמו לא קרה כלום, במינימום נזיקין אפשרי.

 

באילו מקרים אנחנו מפעילים את ביטוח הנסיעות לחו"ל שלנו?

זה תלוי בסוג הפוליסה. ישנם ביטוחים שמבטחים רק את שלב הזמנת הנסיעה – דהיינו, טרם העלייה למטוס. כך שאם הטיסה מתבטלת, מכל סיבה שהיא, הרשומה בתנאי הפוליסה – הם יכולים לקבל את מחיר כרטיס הטיסה, ועלויות אחרות הנכללות בכיסוי הנ"ל – בכסף, על פי הערך הכספי של כל אלו. זה שימושי במיוחד עבור כרטיסים שלא ניתן לשנות או לבטל – ומשום מה אנחנו לא הולכים לממש אותם. במקרה זה, נוכל לקבל את עלותם מחברת הביטוח – במידה וכיסינו את המקרה הזה. זה נקרא להפעיל את הביטוח, את הכיסוי – וזה מקרה לדוגמה בו זה קורה.

 

זה עוד מקרה אופטימי ונעים יחסית. "לא טסתי – לא קרה דבר, קיבלתי בחזרה את הכסף".

מקרים אחרים – בעבור ביטוחי נסיעות לחו"ל, שכמובן, כוללים גם את שלב הנסיעה עצמה – מה שבאמת קורה בטיול – שבעצם מבקשים לראות שקורה לך משהו – ואז אתה יכול להפעיל את הביטוח בהתאם לתנאים שהוסכמו. כך שהפעלת הביטוח כאן מותנית בכך שבאמת קרה משהו שמופיע בתנאי הפוליסה, ונכלל בכיסויים שבה.

לסיכום, מבחינת יתרונות וחסרונות ברכישת ביטוח נסיעות לחו"ל

אפשר להגיד שזה עוזר לנו לנסוע בידיעה שדואגים לנו. שאם קורה משהו ומתבקש סכום כספי מסוים – אז יש למי לפנות. חשוב לוודא שהעסקה אכן מאושרת, ויש על כך ווידוא – כמו גם שהיא מכסה את מה שאנחנו חושבים שהיא מכסה. בהצלחה. ֶ

 

צרו קשר