כיסוי כבודה וביטוח נסיעות לחול

כיסוי כבודה וביטוח נסיעות לחול

כתבות רבות מספרות על ביטוחי נסיעות לחו"ל – בהרבה מהן יש ידע עדכני וחשוב, בהרבה מהן יש דיעות על מה שחשוב ומה לא ומה על בן אדם לעשות ומה לא – ועם זאת, על הצרכן בסופו של דבר להחליט בעד עצמו מה ברצונו ובבקשתו לצרוך. היכולת של האדם לצרוך מה שעושה לו טוב זו גם יכולתו לקבוע את איכות חייו כפי שיבחר לנהל אותה בצורה ובמידה הנעימה והמוצלחת והמיטיבה ביותר עבורו. במידה ואדם רוצה לנסוע לחו"ל תחת מעטה ביטוחי רחב המכסה בדיוק את צרכיו בהתאם לאופי הטיול שלו – יש לו סיכוי נרחב לקבל עזרה כספית במימון עניינים אישיים, חומריים רפואיים במקרה ובמידה והוא ירצה לקבל כספים מחברת הביטוח בעבור אי אילו תרחישים שאולי יערבו עלויות נוספות.

כיסוי כבודה וביטוח נסיעות לחול :

איך כיסוי מטען וכבודה תומך את המשך השהות בחו"ל?

אני חושב שהעניין המרכזי בעת כניסה למדינה זרה זה רגע ההתאפסות. "איפה אני? מי אני? לאן אני הולך מפה? האם יש לי את כל חפציי?" –

 

זו רק דעה כמובן. ועם זאת אני יכול לתאר לעצמי שיכולה לעלות מידה מסוימת של חרדה אצל אדם שמגיע למדינה זרה ומגלה שהמזוודה שלו לא עשתה את הדרך עד אליו. אולי היא אבדה, אולי היא בעיכוב –

 

ועם זאת – היכן היא?

 

התייר מבקש להמשיך הלאה – והדברים שהוא לקח עימו בכבודתו אלו הדברים שהוא בחר לעשות איתם את הטיול. אולי יש בהם כסף, אולי חפצי נוחות שהוא רוצה בהם.

 

אולי המזווה מסמלת פשוט את הנוחות והיציבות, חוט מסוים המחבר אותו לשגרת יומו ממדינת ישראל – כל החפצים שמזכירים לו בית ויציבות – שכבר אינם באמתחתו יותר.

 

כן, יש כאן עניין כספי שמבקש תשומת לב –

איך לכסות על אובדן הציוד שהיה במזווה, ו/או מה לעשות בינתיים, בזמן שחפציי המטייל אינם ברשותו?

 

התשובה לזה היא פתרון כלכלי, כספי.

 

הרי אם חברת הביטוח, זו שמציעה כיסוי כבודה כחלק מפוליסת ביטוח הנסיעות לחו"ל, תציע לאותו מטייל כיסוי כספי על כך –

הוא יוכל לכל הפחות להיאחז בדבר מה שמקל על חרדתו.

 

"הא, כן, זה בסדר – יש על כך כיסוי".

אין בכך בהכרח מידה מסוימת של היגיון – אלא הרגעה רגשית מסוימת. שזה גם כשלעצמו – נהדר, נעים ובעל ערך.

 

ועם זאת – יש גם עניין פרקטי. מה אם אותו בן אדם היה רוצה להמשיך את טיולו, בלי לדאוג כלל למזוודתו – תוך שזה לא משנה לו כלל, או לא במידה כה משמעותית כדי לעצור אותו ליהנות מהטיול?

 

אך כמובן, יש את העניין הפרקטי…

 

אז כיסוי כבודה, במסגרת ביטוח נסיעות לחו"ל, יכול לזכות את אותו אדם בסכום כספי מסוים שיכול לעזור לו להתנייד ולהתנהל תחת מעטה של איכות חיים, או איכות טיול – שיכולה להמשיך ולהנעים את זמנו בחו"ל.

 

חלק מחברות הביטוח אף מאפשרות את אותו הכיסוי באופן מיידי, לחלק זה ייקח זמן רב יותר.

 

בכל אופן, לדעתי מדובר כאן בהסדר מאוד ֶמאשש מבחינה רגשית, וגם תומך מבחינה פרקטית עבור אנשים שרוצים להמשיך את הטיול שלהם בנועם.

 

טיול מהנה, בהצלחה.

 

צרו קשר