אתונה

אתונה – עיר החכמה והידע

אתונה – עיר החכמה והידע – עכשיו בגישה ישירה לתייר המודרני

מה מיוחד באתונה, מה עושה אותה לכה שופעת חברתית, תרבותית – ומדוע אנשים ממשיכים לבקר בה?

אתונה מפורסמת בהיותה מסגד;- עתיק לידע – ממנו צמחו והתפתחו תרבויות רבות של מופעים והנחות יסוד, פילוסופיות ואף תורות לחימה. אנשים שגדלו, למדו והתעניינו באתונה באופן כללי, מרגע היווסדה, זכו בגישה ישירה למודלים התרבותיים החדשניים שלה ולתורות שהמציאה בעצמה – דרך הפילוסופים המוכשרים שלה והאזרחים המשגשגים. כיום אתונה היא עיר תרבותית מיוחדת, ומתאימה לכל תייר שמחפש ליהנות מן העושר התרבותי, וגם מן העושר החומרי שהיא מציעה כיום.

תייר שהיה מבקש לעצמו לגלות את ניסיה, הן של ההווה, על שלל האטרקציות הקיימות בה, והן לעבר – מבט ישיר להיסטוריה של הדמוקרטיה למשל, שהרי שם נוסדה ונוצרה לראשונה – דמוקרטיית העם הראשונה, בה יכלו להצביע אזרחים… זכרים, בלבד, בתור התחלה, ואף למצוא את מקומם בין כותלי המערכת השלטונית וממש לקחת בה חלק. תייר שיבקש לגלות את ניסי העבר, על סודותיו הטמונים בכותלות העיר, ובמרחבי הידע שהיא מציעה – יוכל לקנות לעצמו כרטיס טיסה, ואף להתחדש בביטוח נסיעות לחו"ל ולנסוע לבקר את המקום הנפלא שמציע גם את העבר, וגם את התקופה המודרנית – בלוקיישן מכליל אחד.

3,500 שנה מאז היווסדה, ואין ספור השפעות תרבותיות על עמי אירופה, החל מן הרומאים, ועד לאמני הרנסס, ולשלל פלחים אחרים של אוכלוסיות ברחבי אירופה, רעיונות כמו דמוקרטיה, פילוסופיה, אמנות, ואסתטיקה, וכן גם שיטות לוחמה – מצאו את דרכם בעולם ועיצבו אותו תחת צורתם. הרבה מוורידי הידע, וההרגלים שלנו להיות בעולם הזה, מוצאים מקורם מתוך רעיונות שנולדו להם באתונה – לכן המסע לאתונה יכול להיות מרתק ולספק הקשר גדול על דברים ועניינים שכבר למדנו לקחת כמובן מאליו.

התייר המטייל כיום באתונה יוכל ליהנות ממאכלים מסורתיים רבים שעבר הטברנות הקטנות היה מכינות למבקריהן, כולל מנות פתיחה יווניות, לאחריה יוגשו שלל מנות בשריות ברטבים מעניינים, בין אם בצורת פשטידה או שווארמה בשרית, ושלל סלטים יווניים מפוזרי גבינה למי שאוהב אותה בסלט שלו.

כיום, המבקר יכול ליהנות גם מאתרי קניו תעשירים ושופעים. לדוגמה, מדרחוב הקניות המפורסם של אתונה, המולך על שטח שאפשר שמתחיל מכיכר סינטגמה ומסתיים בכיכר מונסטריאקי, ונקרא בשם רחוב ארמו, ממש מול נוף של הרים ומקדשים – ומכיל המוני חנויות לאדם המודרני. שופינג לא ייחסר.

מדובר במדרחוב מלא בחנויות מותגים, אשר לא יביישו את הקניון המצטיין ביותר בארצנו – כמו גם בשלל חנויות צנועות ופשוטות יותר שיכולות להכין תבלינים ושמות שאולי פחות יש הכרה כלפיהם.

כך או כך, התייר המבקר יכול ליהנות מהיסטוריה עשירה של איוריעם ומופעים ותרבות שפשוט התפתחה באתונה ב-3,500 השנה האחרונות, ועם זאת יש שלל מופעים עדכניים לראות – כמו אתרי שופינג ומסעדות נהדרות. מספיק לבחור בחברת תעופה נהדרת ומתאימה, ואם נרצה גם ביטוח נסיעות לחו"ל, לארוז את המזוודה ולהגיע למקום הנאה ביותר שיכול לארח אותנו בקלות. אתונה היא אכן עיר מעניינת לבקר בה.

צרו קשר