אנטליה - עיר תיירות

אנטליה – עיר תיירות

אנטליה – עיר תיירות

מה לעיר עתיקה של שם מלך עתיק, ולבירת התיירות מהגדולות בעולם?

מה יש ליישוב קטן, ובו עשרות בודדים של אזרחים, להציע למיליוני תיירים בשנה, ומדוע הכריזו עליו כבירת התיירות של הריביירה הטורקית?

כשמדובר במקום רחב מימדים כמו טורקיה, לזכות לתואר הנחשב – בירת התיירות, מחייב אבן דרך שאנשים באמת רוצים לעצור לידה, להתרשם ואף לתייר בה. מה יש באנטליה, שנוסדה על שם המלך אטאלה, להציע לנו ולכל המתייר בה?

עיר זו, שהייתה כה קטנה, ופגיעה למתקפות של שודדי ים רבים במאה הראשונה להיווסדה, מכילה נופי טבע עוצרי נשימה – ביטוי שנועד לתאר טבע המראה את עוצמתו ביופי השילובים שהוא מציג. לדוגמה, הרים המשתרכים בתלילותם על תוך הים, שחופיו בצבע טורקיז, ובסביבתו מפלים – שלא מביישים את החומה שבאמת בנו באנטאליה, בתקופת ימי הביניים. כך שלא רק שמדובר בעיר עם מופעות טבע מלבבים, ישנם שרידים היסטוריים רבי משמעות כדרך הסיפורים שהם מספרים – התלאות, ניסיונות הבזיזה וכו'.

אכן מדובר בעיר עם טבע יפה בעוצמתו, המכילה מוקדי תרבות היסטוריים שיכולים לספר סיפורים עשירים לתיירים, אשר יתעניינו לשמוע זאת. כדי להגיע לאנטליה, ניתן לקנות כרטיס טיסה אל תוך נמל התעופה המקומי שלהם, שהוא אחד מהגדולים בכל טוריקה ומאפשר כניסה ויציאה של מיליוני תיריים בשנה. כך שאם החלטנו לנסוע לבקר, ונרצה לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל בנוסף לכרטיס, ואנחנו יודעים את הדרך לשדה התעופה – אנחנו ממש יכולים להגיע עד לשדה התעופה המקומי ולראות מחזה תיירותי נוסף – שדה התעופה עצמו.

משם נוכל להתארח באחד ממלונות העיר. בעבר הם היו ידועים בפינוקים שהם מציעים לתייר המקומי – חבילות הכל כלול למיניהן – כך שמי מאיתנו שיתעניין בסוג כזה של סידור יוכל פשוט לבדוק אם הוא עדיין קיים ולהמשיך להתפנק בצורה דומה. אנטליה ידועה בבתי מלון רבים המכסים את חופיה ומציעים שירות שכזה. בנוסף, ניתן לטייל לעבר הכפרים ולראות אנשים עובדים, וחיים, בלבוש מסורתי, אוכלים מאכלים מסורתיים, של המורשת התרבותית הטורקית שלהם.

כן, אנטאליה התחילה כעיר קטנה, רק כמה עשרות תושבים. אך לכשהתגלתה בשנות השבעים ע"י תיירים, בתור מה שהיא כיום – לא עבר זמן רב לפני שזכתה לפיתוח מואץ ומתחשב עד מאוד.

מי מאיתנו שהיה רוצה לבקר בחופי הטורקיז שלה, ליהנות מן האירוח יוצא הדופן, הכל-כלול (אם עוד ניתן), ואף להגיע באחד מחודשי האביב או הסתיו – יוכל ליהנות מחוויה מיוחדת במינה, ככל החוויות. ההמלצה להגיע בחודשי האביב והסתיו היא כי ככל הנראה ישנם פחות תיירים בתקופה זאת, ועם זאת, עדיין נעים ומתקבל לטייל ולקבל את המירב המיטבי מן הטיול.

אין ספק שאנטליה יכולה לארח את התייר הממוצע ביתר קלות, ולהראות לו זמין נעים ומתחשב. למי מאיתנו שכבר רכשו כרטיס, ואולי גם ביטוח נסיעות לחו"ל, ורק נותר להם להגיע – נאחל טיול נעים.

צרו קשר